Bölge :
İstanbul
Email :
bilgi@besyo.com.tr
Telefon :
0216 449 23 85

Besyo Nasıl Kazanılır?

Spor Akademisi, Besyo Hazırlık Kursu > Service > Besyo Nasıl Kazanılır?

Besyo Nasıl Kazanılır?

Bir öğrencinin besyo kazanmak için öncelikle iyi eğitim veren bir besyo hazırlık kursunu tercih etmesi gerekmektedir. Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (Besyo) imtihan sistemi çoğu zaman özel yetenek sınavları ile alınır. Bu sınavlar yeni imtihan sistemi ile birlikle  TYT sınavının temmuz ayında açıklanacağından dolayı Temmuz’un sonucunda başlayacaktır. Bu yeni sistemle beraber öğrencilerin hazırlık süreci biraz daha uzun bir zamana yayılmıştır. Bu öğrenciler için  bir avantaj olabilir. Besyo kazanmak için yapılması ihtiyaç duyulan, iyi bir hazırlık süreci geçirmekten geçmektedir. Öğrenciler averaj 4 ile 8 ay arasında bir hazırlık süreci geçirmektedir. Bir öğrencinin minimum 6 ay maksimum 10 ay hazırlık  süreci geçirmesi gerekmektedir.

Besyo Hazırlık Kursları Ne İşe Yarar ?

Besyo hazırlık kursları öğrencileri üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna Spor Bilimleri  Fakültelerinin özel yetenek mülakatlarına hazırlık aşamasıdır. Besyo hazırlık kurslarının en önemli görevi öğrencilerinin özelliklerini ve kişiliklerini iyi çözümleme edebilmektir. Bunun sebebi bilindiği üzere tek bir bölümden oluşmamakta, kendi içerisinde de 4 bölüme ayrılmaktadır. Kişilerin fizyolojik ve kişisel özelliklerini çözümleyen kurs antrenörleri ve yetkilileri, öğrencilerin hangi bölümü seçmesi gerektiği konusunda onlara yardımcı olmaktadır.

Kurslar ek olarak kişilerin fiziksel özelliklerini de çok iyi tanımlayarak öğrencileri girmesi gerektiği üniversiteleri belirlerler. Besyo hazırlık kurslarının farkı tam olarak burada ortaya çıkmaktadır. Özel yetenek sınavlarına hazırlık yapmayan bir öğrencinin TYT puanının iyi olduğu düşünülürse ve bu öğrencinin hızlı ve dayanıklılığının bu sınava yeteceği düşünülür ise  burada iyi bir kurs  normal düzeydeki öğrenciyi geliştirip aynı zamanda da başarılı olabileceği üniversitenin özel kabiliyet sınavına kolayca yetiştirebileceğini gösterir. Ayrıca iyi eğitim vermeyen bir kurs fiziksel ve zihinsel olarak sınavlara hazır olan öğrencileri yanlış antrenman ve yanlış bilgiler ile sınavlarda başarısız yapabilmektedir.