Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Puanları

Ülkemizde eğitim veren pek çok üniversite de branşı bulunan ve her yıl binlerce kişi tarafından başvuru yapılarak kazanmak için ter dökülen Beden Eğitimi ve Sporcu Yüksek Okulları, dört yıllık eğitim veren girişi son derece zorlu ve pek çok aşamadan oluşan eğitim kurumlarıdır.
Sporcu olsun olmasın YGS sınavında belirlenen taban puanın üstünü alan her kişinin katılmaya hak kazandığı Spor Akademileri, oldukça kısıtlı kontenjana sahip olan, amacı; sporcu, antrenör, beden eğitimi öğretmeni ve spor yöneticisi yetiştirmek olsa da en çok öğretmen olmak isteyenlerin başvurduğu bir eğitim kurumudur. Her biri kendi içerisinde farklı politikalar izleyen, koşu, branş, esneklik, dayanıklılık ve koordinasyon kategorilerinde farklı performanslara tabi tutarak seçim yapan Spor Akademilerine Giriş Taban Puanları da Üniversiteden üniversiteye değişerek farklılık oluşturur.

İstanbul Marmara Üniversitesi Besyo Taban Puanı ile Erciyes Üniversitesi Besyo Taban Puanı tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi farklılık içermek de hem de giriş sınavlarını birbirinden bağımsız tek başına gerçekleştirmektedir. Bu nedenle spor akademilerine girebilmek için şu kadar puan gereklidir saptaması yapılamaz. Bu okulları hedefleyen adayların branş seçimlerini ve hangi üniversiteyi istedikleri seçimini iyi yapmalı, hazırlık dönemini o oklun karakterine göre geçirmelidir.
Bu alanda öğrencilere destek veren uzman eğitmenleri ile BESYO Sınavlarına hazırlayarak rakiplerinden bir kaç adım önde olmalarını sağlayan kuruluşumuz, bu güne kadar imzasını attığı sayısız başarılar ile pek çok öğrenciyi ülkemizin en kaliteli Beden Eğitimi Spor Yüksek Okuluna sokmayı başarmıştır.